Existujú rôzne príznaky, vďaka ktorým môžete zistiť, že trpíte určitou chorobou pľúc. Väčšina ľudí si to bohužiaľ zamieňa s úplne bežnými chorobami, ako je napríklad prechladnutie alebo chrípka, či nádcha. Aj keď to trvá skutočne dlhú dobu, ľudia akosi nechcú vidieť, že sú naozaj chorí a že by s tým niečo mali robiť. Často sa stáva, že pochybia aj lekári, pretože vám nesprávne určia diagnózu. Je pochopiteľné, že sa to môže stať aj im, no napriek tomu, asi by ste nechceli, aby vám váš lekár povedal úplne iný druh choroby, nemáme pravdu? Ak si nie ste istý, určite zájdite za špecialistom. Ten vám poradí úplne najlepšie.

bílé prášky

Začať to však musí u vás. Vy musíte na sebe spozorovať, že máte nejaký problém, lekár za vami predsa nepríde a nezačne sa vás len tak pýtať či vás niečo nebolí. Všetko je len na vás. No verte tomu, že s tým môžete bojovať. Stačí, keď si priznáte, že vám niečo je.

Najprv si skontrolujte svoje príznaky. Ako dlho u vás trvá kašeľ? Ako dlho sa vám ťažko dýcha? Cítite sa unavený a malátny, napriek tomu, že ste v noci spali dostatočne dlho a dobre? V akom prostredí žijete? Ak žijete v znečistenom a prašnom prostredí, môže to byť dôvodom toho, prečo máte teraz zdravotné problémy. Ďalším dôvodom však je, ak fajčíte. Fajčenie spôsobuje väčšinu ochorení pľúc. Keď si zodpovedáte tieto otázky, môže sa začať liečba.

kapky

V prvom rade však zájdite za svojím lekárom a nenechajte sa odbiť obyčajnou astmou. Nechajte ho, nech vás poriadne vyšetrí a nech vás pošle aj na špeciálne vyšetrenia, ktoré musíte absolvovať. Uvidíte, že vám bude ľahšie.
Pichanie pri dýchaní alebo pískanie môže byť príznakom vážnych ochorení pľúc https://www.slovenskypacient.sk/sekcia-chochp/, kedy už skutočne nie je čas na žarty. No napriek tomu nič nie je stratené, keď sa necháte vyšetriť a necháte si poradiť od niekoho, kto sa do tejto problematiky naozaj rozumie.