Dosahovanie našich životných cieľov nie je nikdy veľmi ľahkou cestou. Každý  nás má iné priority, ale u mnohých mužov prevláda okrem rodiny aj túžba po dobrej kariére. Treba si však uvedomiť, že nikto sa nenarodí už sebavedomý a silný, kariéru a úspech si treba vybudovať tvrdou prácou na sebe.
Čo je teda dôležité pre muža, aby bol dosiahol svoj úspech Čo mu v tom vie napomôcť?kravata.jpg
1. Šatník. Áno,  zdá sa to možno divné, lebo veľa chlapov si myslí že oblečenie je dôležité najmä pre ženy a u nich sa to nejako extra riešiť nemusí, ale opak je pravdou. Ľudia, ktorý pracujú najmä v binznis sfére by mali na toto obzvlášť dávať pozor a starať sa o to, čo si obliekajú. Základom každého businessmana by mal byť minimálne jeden kvalitný oblek. Najlepšie je, ak je v neutrálnej farbe, čiže v čiernej či tmavomodrej farbe. Doplnený by mal byť jemnou košeľou bledej farby, zladená by mala byť samozrejme aj kravata a dôležitým bodom sú tiež kvalitné elegantné topánky.
2. Ľudia, ktorí v živote niečo dokázali sa neľakli reakcií svojho okolia a dokážu sa povzniesť nad chyby, ktoré spravili. Vďaka svojmu postoju dokážu premeniť nevýhody na výhody. Aj vďaka tomu odjakživa inšpirovali svoje okolie. Dokážu sa poučiť z chýb, priznať si nedostatky, neboja sa zlyhania a nevyhýbajú sa riziku. Ako sa hovorí, nie je dôležité koľko krát spadneš, ale koľko krát si vstal. Preto to netreba nikdy vzdávať a treba stále ísť a svojim cieľom.
3. Ďalším z dôležitých faktorov je zdravé sebavedomie, ktoré by nemalo chlapovi chýbať. Úroveň sebavedomia sa môže prejaviť vašim správaním, rečou vášho tela. Sebavedomie si vyžaduje, aby ste mali o sebe kladný obraz aj keď treba byť aj sebakritický. Pozor teda na prehnané – nezdravé sebavedomie, ktoré pôsobí na okolie odpudivo. 
 podnikatel.jpg
4. Netreba zaspať na vavrínoch. To že sa vám chvíľu darí, či ste práve dokončili vysokú školu a myslíte, že už máte vyhraté a nemusíte sa už v živote nič učiť, to sú veľmi zlé návyky, ktorým sa vystríhajte. Vzdelávajte sa. Stále celý život. Vedomostí nie je nikdy dosť! Tí najlepší z najlepších nehľadajú výhovorky, prečo nemajú na to čas. Hľadajú spôsoby, ako si rozšíriť obzory a venovať sa osobnému rozvojua vedieť o problematike, ktorá sa týka ich kariéry čo najviac.
 
5. Hovorí sa, že za každým úspešným chlapom stojí žena. A áno, je to tak. Ak má chlap okolo seba milujúcu ženu a rodinu, je to veľmi dobrý základ k tomu, ako dosiahnuť aj dobré výsledky v pracovnej oblasti.