Ale podľa môjho názoru stoja za zváženie iné možnosti. V závislosti od rozpočtu, dátumov cesty a preferencií si môžete vybrať najatraktívnejšie miesto na bývanie. Nižšie je stručný opis oblastí a výber dobrých hotelov.

singapur

V ktorej oblasti Singapuru zostať

  • V mestskom štáte je celkovo 28 okresov, ale turisti sa zvyčajne zastavia len v niekoľkých z nich. Všeobecne platí, že Singapur nie je lacná krajina, preto sa oplatí pripraviť sa na bývanie od samého začiatku. Centrálna časť, kde sa nachádza slávny hotel Marina Bay Sands. Tam sú svetelné show, mrakodrapy, atď.  Najpohodlnejšie miesto na zastavenie ale aj najdrahšie. Cena za noc od SGD 360.
  • Trochu lacnejšie je na ulici butikov Orchid Road, cenovka od 250 SGD. Oblasti lacnejšie – etnický región Little India a čínske mesto. Cena od 120 SGD za deň. Okres Katong je prístavná zóna. Tiché a pokojné, ceny sú priemerné. Cena približne 160 SGD za deň. Ak ste v Singapure doslova na jeden deň, potom môžete stráviť noc v hoteloch v blízkosti letiska. Cena za deň je hlavne okolo 200 SGD. Keď som naposledy odišiel do Singapuru, rozhodol som sa pokúsiť ušetriť peniaze a rezervovať hotel na okraji mesta, neďaleko letiska. Nemôžem povedať, že prišli nejaké zvláštne úspory, ale celkovo sa mi to páčilo.

noční město
Hotel Marina Bay Sands
Najznámejší hotel v Singapure s úžasným, známym panoramatickým bazénom na 57. poschodí. Izby majú zasklenie v podlahe. Mimo hotel je veľmi krásny, moderný a má nezvyčajný dizajn. Je pohodlne prepojený s metrom, nákupným centrom a záhradami v záhrade The Bay. Izby je nutné rezervovať vopred, pretože hotel je veľmi obľúbený vďaka svojej veľkosti. Ale aj napriek popularite hotela a úžasnému výhľadom z izieb nemôžem tento hotel nazvať najlepším.

Hotel The Ritz Carlton Millenia
Krásny hotel s veľmi vysokým hodnotením pri rezervácii. Výhľad z mnohých izieb je úžasný. K dispozícii sú izby s výhľadom na záliv Marina, hotel Marina Bay Sands a ruské koleso. Služba na najvyššej úrovni. Kúpeľne sú priestranné s veľkými oknami. Raňajky sú chutné.

Hotel Mandarin Oriental
Vynikajúci drahý hotel s krásnym výhľadom na mesto a hotel Marina Bay. Služby na vrchole. Upratovanie izieb je vynikajúce. Hotel stojí za tie peniaze.