Mysleli ste niekedy na to, ako čo najlepšie ušetriť peniaze? Toto je asi otázka, nad ktorou každý prevráti očami. Prečo to tak je? Pretože asi neexistuje niekto, kto by nechcel ušetriť. My sme sa dostali do situácie, kedy sme to jednoducho veľmi potrebovali. A vtedy si človek uvedomí, že musí niečo robiť. Ja som teda rozpracovala podrobný plán toho, ako musíme ušetriť a ako to môžeme naozaj veľmi dobre a rýchlo urobiť. Bola som expert na to, aby som všetko mala dotiahnuté do dokonalosti, takže mi bolo jasné, akým spôsobom budem viesť moje kroky. Už záležalo však iba na tom, ako sa k tomu postavím a ako to bude výborné a dokonalé.

látky
 
Predtým sme robili všetko preto, aby sme mali nové veci. Aby všetko vyzeralo perfektne a aby na ničom nebola ani smietka. Vždy sme museli mať plnú chladničku a najnovšie odličovacie vody či make up. Veľmi dobre viem, že je občas ťažké nedopriať si niečo, čo by ste veľmi chceli. Na druhej strane si človek musí uvedomiť, koľko peňazí míňa úplne zbytočne na veci, ktoré vlastne ani nepotrebuje. Keď som si to takto zredukovala, uvedomila som si, ako zbytočne sme niektoré peniaze naozaj len tak vyhadzovali do vzduchu. A prečo vlastne? Veď to bolo úplne smiešne.

barevné látky
 
Ale občas chce človek urobiť nejakú zmenu, napríklad si chce kúpiť nový nábytok alebo niečo podobné. Vtedy vás to jednoducho láka. Čo môžete urobiť? A ako sa z toho dostať? Veľmi jednoducho, ja som kúpila látky na čalúnenie a zapáčilo sa mi to tak, že som premenila aj veci, ktoré som pôvodne meniť vôbec nechcela. Myslím si, že to hovorí jednoznačne za všetko. A aj keď človek má pocit, že môže urobiť čokoľvek a môže zmeniť čokoľvek k lepšiemu, občas to jednoducho nevychádza. A občas zase naopak vidíme, že môžeme urobiť všetko preto, aby sme peniaze ušetrili a aby bolo všetko oveľa lepšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Verte tomu, že je to naozaj tak.