Základom sú zdravé nechty a všetko začína pri výžive zvnútra. Správnou stravou, alebo doplnkami stravy vaše nechty spevnia a kožička okolo nich sa zacelí. Potom už môžete uvažovať o manikúre, ktorá ohúri celé vaše okolie. Správne upravené ruky a nechty sú známkou toho ako sa o seba staráte. A krásne nechty dodávajú sebavedomie každej žene.

manikúra

V súčasnosti odzvonilo extravagancii. Tú môžete využiť ak idete na špeciálne podujatie, na ples, alebo svadbu. Počas bežných dní je trendom prirodzená manikúra. Peknú manikúru si viete spraviť aj sami v pohodlí domova Nič však nenahradí návšteva salónu, kde vám poradia, vy sa zrelaxujete a odídete s nádherne upravenými rukami. Nejde len o manikúru. Kozmetičky vám vedia ruky zjemniť parafínovými zábalmi, alebo olejovou kúrou.

Z módy nikdy nevyjde klasika ako je francúzska manikúra. Na špičkách nechtov však už nenájdete len klasickú bielu farbu. Pri francúzskej manikúre sa začali špičky nechtov zdobiť kamienkami, alebo sa dofarbujú modrými, či zelenými lakmi a zdobia flitrami.

stíny

Vo farbách lakov prevládajú zemité tóny. A ak tvar vašich nechtov nie je prirodzený, manikérka vám ich tak upraví. Nechty musia byť zastrihnuté, mať tvar zosúladený s tvarom rúk a v súčasnosti by iste nemali byť špicaté. Veľmi populárna je stále červená farba nechtov, ktoré boli vždy znakom veľkých dám. Okrem nej sa odporúča farba hnedá, slivková, vínová, fialová a dokonca aj čierna. In je matné prevedenie týchto farieb. Ak nejde o letné obdobie, alebo sa nechystáte práve k moru, nie je vhodné mať na nechtách kvetinové motívy, alebo pastelové odtiene.
Nie každá žena má svoje nechty zdravé, pekné a silné. V tom prípade môže siahnuť po umelých nechtoch. Manikérka by ich však mala upraviť tak, aby vyzerali ako prirodzené a ladili so zákazníčkou. Na prvý pohľad by nemalo byť vidieť, že to nie sú vaše nechty. Najdôležitejší je prirodzený a zdravý výzor vašich rúk.