Háčkovanie

Možno si ho spájate skôr s Vašou starou mamou, no vedzte, že háčkovanie môže chytiť aj Vás. Existuje mnoho rôznych techník a vzorov a možností, čo uháčkovať a ako.  Na začiatok budete potrebovať háčik a bavlnku, alebo vlnu. Závisí to od toho, čo má byť Váš finálny výsledok. Určite začnite základmi a poriadne sa naučte tie najbežnejšie a najpoužívanejšie vzory, ako je retiazkové očko, krátky stĺpik.
Tip:Háčkovanie je náročné na oči a preto, ak sa k nemu dostanete väčšinou večer, nepodceňujte dobré silné svetlo.

lapač.jpg

Štrikovanie

Ako vyšité na dlhé zimné večery! Dve ihlice a klbko hebkej vlny Vám určite spríjemnia čas! Vzorov a možností je, takisto ako pri háčkovaní neúrekom, stačí sa len rozhodnúť a pustiť do vytváranie očiek. Nezabudnite na staré známe hladko – obratko a takisto dávajte pozor, aby sa Vám nestrácali očká.
Tip:Ak chcete začať štrikovať rôzne kúsky oblečenia, je dobré si zistiť vlastnosti vlny a ktorá sa hodí na konkrétne plánované výrobky.

Makramé

Je u nás zatiaľ málo známe, no vďaka sociálnym sieťam naberá na popularite.  Ide o metódu viazania uzlov a uzlíkov, ktorá vznikla niekedy v 13. storočí. V Európe je známa vďaka námorníkom, ktorí si dlhé cesty na mori krátili viazaním rôznych uzlov zo špagátov. V našich končinách boli známe napríklad sieťovky. Z makramé si môžete vyrobiť rôzne dekorácie, módne doplnky, alebo dokonca aj oblečenie. Možností je celá rada.
Tip:Veľmi obľúbené sú lapače snov, alebo rôzne doplnky indiánskeho charakteru prevažne v boho štýle.

vlna.jpg

A už len začať…

Ak hľadáte hobby, ktoré Vám vyplní voľný čas, no nemáte čas absolvovať kurzy, tieto tri možnosti by mohli byť vhodnou voľbou pre Vás. Všetky návody a postupy aj pre úplných začiatočníkov nájdete na internete. Na you tube máte celé tutoriály ak ste začiatočník, ale aj pokročilý. Nekonečnú inšpiráciu ponúka samozrejme pinterest.