Stáva sa aj vám, že vám v dome vypadne elektrina? Ono sa to stáva asi každému. My máme v tomto smere ale naozaj šťastie. Za posledný rok, došlo k takejto nepríjemnej situácii, asi dvadsaťkrát. Nehovorím však o krátkych výpadkoch na hodinku a navyše počas noci, ale o výpadku na minimálne deň, niekedy dokonca aj dva. Musím podotknúť to, že v našom dome funguje na elektrinu naozaj všetko. Voda, kúrenie, všetky spotrebiče, teda i sporák a rúra. Ak teda nejde elektrina nemôžeme používať nič a samozrejme ani svietiť.

Stožiare vysokého napätia pod fialovou oblohou s oblakmi

Dlho sme premýšľali nad tým, ako sa v takýchto situáciách zachrániť. Teda ako aspoň prevariť vodu na instantnú polievku. Naše prvé kroky viedli do predajne s generátormi na benzín. Popravde, ich cena nás dosť odradila. O nejaký čas sme si však jeden generátor požičali do známych. Pri najbližšom výpade elektriny sme už neboli tak zúfalí, čo sa ale asi nedalo povedať o našich susedoch, domy sú u nás naozaj natlačené na kope a navyše tí naši susedia, nepatria k tým najtolerantnejším. Generátor teda bohužiaľ sklamala a my sem museli vymýšľať ďalej. Vtedy sme úplnou náhodou v časopise narazili na meniče napätia 24V 220 V.

Biele nabíjačky od telefónov poskladané ako panáčik s usmievavou tvárou

tento malý prístroj dostanete aj od dvadsiatich eur a slúži na to, aby ste mohli do zástrčiek, lepšie povedané, do zdrojov elektrického prúdu, ktoré na to nie sú určené zapojiť klasické elektrické spotrebiče. Teraz ľudskými slovami. Menič napätia zapojíte napríklad o auta a môžete si takto zapnúť rýchlovarnú kanvicu, dobiť telefón a dokonca počítač. Celý dom, teda kúrenie a ohrev vody vám vaše auto samozrejme nepotiahne, aj keď kto vie, ale na prvú pomoc, ako je ohriatie vody na čaj alebo dobitie mobilu, je tento prístroj naozaj výborný. Ak by ste sa ho rozhodli si kúpiť, dajte pozor na to, aby mal všetky ochranné prvky. Inak by sa vaša prvá pomoc mohla veľmi ľahko zmeniť na absolútnu katastrofu.