1. Nechoďte nakupovať až keď budete musieť.
Zistila som, že toto „pravidlo“ je absolútne najdôležitejšie … a tiež najťažšie nasledovať. Väčšina chodí nakupovať keď im niečo chýba, napríklad tenisky, nohavice, džínsy, klasické čižmy , blúzka, sako a tak ďalej. Alebo elegantné šaty na svadbu, ktorá je za dva týždne. Nech sa stane čokoľvek, ak hľadáte niečo konkrétne, je pravdepodobné, že to nenájdete. Je to proste tak. Kľúčom je nakupovať často a nie na poslednú chvíľu, takže ak sa stane, že narazíte na džínsovú vestu, ktorú môžete kombinovať so všetkým vo vašom šatníku, kúpte si ju… aj keď to nebolo to, čo ste pôvodne chceli.

nákupy

2. Predstavte si to vo vašom šatníku.
Keď sa rozhodujete, či niečo kúpiť, mali by ste sa vždy pokúsiť predstaviť si to vo vašom šatníku. Niektorí ľudia hovoria, že by sa mala dať tá vec skombinovať aspoň s troma položkami. Niekedy je dobré aj zaexperimentovať a nie sa stále držať toho jedného štýlu. Ak máte v šatníku len čierne, šedé a neutrálne farby tak si kúpte niečo farebná a pod.

3. Skúšajte.
Zrejme ste to už počuli. Ale je to pravda! Naozaj neviete, ako to bude na vás vyzerať, kým to nevyskúšate. Niekedy je kúsok ohromujúci na vešiaku, ale jednoducho nevyzerá správne na vašej postave a niekedy je to naopak. Je tiež dôležité vyskúšať rôzne tipy oblečenia (dlhšie sukne, nohavice s vysokým pásom, kratšie tričká, rôzne strihy šiat atď.), Takže budete mať predstavu o tom, ktoré štýly najlepšie fungujú na vašom type postavy. Pomôže to aj pri nakupovaní online.

obchodní dům

4. Treba vedieť kedy míňať peniaze a kedy radšej šetriť.
Kľúčom k vyváženému šatníku (a rozpočtu) je mať v šatníku aj značkové ale aj obyčajné veci. Ak chcete investovať do značkových vecí a váš rozpočet je nízky začnite tričkami s potlačou. Kabelky, kabáty a topánky sú väčšinou najdrahšie. Najdôležitejšie je to vyvážiť a prispôsobiť sa vášmu rozpočtu.