Západná krajina Anglicka sa skladá z okresov Cornwall, Devon, Somerset a Dorset. Nájdeme tu nedotknuté dediny a jeho pôsobivé pobrežie, a práve preto je západná krajina domovom mnohých ikonických obrazov malebného Anglicka. V západnej časti krajiny sa nachádzajú hrady, katedrály, krásne dediny, riečne údolia a staroveké mestá. Pripravili sme si pre vás tipy na návštevu. Ide o zaujímavé miesta vyskytujúce sa v týchto okresoch.

británie

V blízkosti trhového mesta Blandford Forum je mimoriadne malebná dedina Milton Abbas, ktorá predstavuje prvé osídlenie v Anglicku známe svojimi radami bielych domčekov.

Clovelly je rybárska dedina na severnom pobreží Devonu, ktorá si zachovala svoje historické budovy a zaujímavosťou je žena dodávanie tovaru obyvateľom sa využívajú somáre pretože na Hlavnej ulici nie je povolená cestná premávka. Táto ulica prechádza celou obcou až k prístavu. Celý Clovelly je v súkromnom vlastníctve už viac ako 700 rokov a prechádza rukami len troch rodín.
Obec Tintagel sa nachádza neďaleko Cornwallu a na polostrove vyčnievajúcom do mora stojí zrúcanina zámku Tintagel. Zámok Tintagel sa datuje najmenej do 13. storočia, keď ho opevnil gróf z Cornwallu. V obci je veľa pekných historických budov – naríklad pošta pochádza zo 14. storočia.

přístav

Nájdeme tu i hrad Cadbury ktorý bol obsadený v dobe bronzovej a železnej a bol používaný keltskými kmeňmi.
Ďalším ikonickým miestom je Gold Hill v meste Dorset. Scenéria je používaná vo filmoch, na čokoládach, kalendároch atď.
Nezabudnime ani na sídlo biskupa z Bathu v Somersete ktoré podľa mnohých architektonických spisovateľov patrí medzi najkrajšie katedrály v Európe. Samotná katedrála je príkladom raného anglického gotického štýlu z 12. Storočia. Vnútorné farebné sklo je jednou z najkvalitnejších zbierok stredovekého skla.
To bol samozrejme len zlomok krás juhozápadného Anglicka, preto ak sa rozhodnete cestovať do tohto kúta sveta, dajte si námahu a navštívte tieto krásne dedinky, určite neoľutujete.