Pri mori alebo na horách? S deťmi či bez nich? Letecky alebo autobusom? Milión otázok, žiadna odpoveď. Už mesiace sa pozeráte na rôzne zájazdy, hľadáte letenky, zisťujete či majú dobrý program pre deti. Nájsť si to správne miesto na oddych je v dnešných dňoch naozaj ťažké, pretože prísľub čistého mora a súkromia už dávno nie je taký pravdivý. Neustála vzrastá čoraz väčší záujem o tie najhorúcejšie krajiny sveta a v hoteloch je to hlava na hlave. Ak sa vám pri predstave zaplnenej jedálne točí svet a méta to chuť zabaliť, tak tu je pár rád ako si vyskladať dovolenku podľa vašich predstáv.

ostrov

Recenzie
Čítanie recenzii ešte stále nie je zbytočné aj keď to tak vyzerá. Ak ste si našli last minute podľa vášho gusta, radšej si prečítajte recenzie od viacerých návštevníkov hotela ako boli spokojní so službami a jedlom. Nechcete predsa nájsť švába na vankúši a stratené peniaze vám už nikto nevráti.

Nesplniteľné požiadavky?
Každý máme predstavu čo by sme chceli vidieť, ochutnať či zažiť. Dokáže na to daná krajina ponúknuť? Najčistejšie more majú Bahamy, Austrália prípadne Nový Zéland. Ak ste gurmán, dajte si menšiu cestu po krajinách, ochutnajte a zjedzte koľko vládzete. Priaznivci kvalitného vína by sa mali vybrať do Francúzska, Španielska či Talianska. Keď nechcete chodiť za dobrým vínom príliš ďaleko tak, o ktorej málokto vie.

moře

Cestovať na vlastnú päsť
Zbaliť kufre a vyraziť. Niekam, nevedno kam. Stačí mať dobré poistenie, pas, dostatok peňazí a chuť zažiť nové veci. Ešte znalosť nejakého cudzieho jazyka by celkom prišla vhod.
Bude to perfektne vyskladaná dovolenka podľa vašich aktuálnych potrieb. Letenky dnes zoženie za pár eur a ubytovanie sa predsa dá zariadiť aj na mieste. Veľa ľudí už dlhé roky chodí po svete len takto „naľahko“ bez pomoci akejkoľvek cestovnej kancelárie a veľmi si takýto štýl pochvaľujú. Ak teda ste dobrodružný tip bez strachu z riskovania, tak toto je ako stvorené pre vás.

jídlo

Dovolenka na mieru, teda je nie je neskutočná. Hľadať správne veci, na správnych miestach sa vždy vyplatí. Môžete to spraviť osvedčene cez agentúru alebo to staviť na risk je zisk.