·         V dnešnej dobe sa do pozdĺžnosti dostaneme prakticky veľmi jednoducho. Stačí keď raz niečo nezaplatíte a bude sa to a vami vliezť celý život. Niekedy sa dá a niekedy sa nedá zaplatiť , ale keď námete peniaze nedá sa nič robiť.  Len spoločnosti to nezaujíma a budú vám posielať faktúry všetko neuhradíte. Pošlú jednu , druhú , tretiu a potom sa začnú vyhrážať že pošlú na Vás exekútora. Taktiež to aj platí keď odošlete peniaze neskôr ako ste mali termín. Vtedy Vám dajú pokutu za neuhradí a aj vďaka tomu sa dokážete dostať do nemalých problémov. Potom ako Vám chodia výzvy na úhradu ste zúfalí a hľadáte riešenie, ako tento problém vyriešiť. V skutočnosti sa to dá, tak že budete platiť všetko na čas aby ste mali pokoj, no keď už máte problém dokážete to vyriešiť exekučnou amnestiou.

kalkulačka
 
Celé je to o Tom že vďaka exekučného amnestii sa  dokážete dostať z problémov. Napríklad ak ste nezaplatili pokutu za nezaplatenie smeti, ak ste prekročili rýchlosť , alebo ste išli na čierno v MHD , či máte podlžnosti na sociálnej poisťovni alebo za nezaplatené dane.. Na toto všetko sa vzťahuje exekučná amnestia, teda jednoducho s toho kde sa týkajú problémy s ktorých sa neviete dostať. Ale čo mobilní operátori, bankové a nebankové subjekty ? Najčastejšie sa vyskytujú práve v týchto sektorový h problémy. Avšak na toto sa exekučná amnestia nevzťahuje.  Práve na tomto ľudia dosť často krachujú a tu by mala byť táto pomôcka aspoň trochu poskytnutá. Pretože my sme krajná ktorá je založená v finančnom sektore najviac a mali by sa to riešiť . Avšak ak by boli exekučne amnestie aj na finančný sektor a u mobilných operátorov štát by prišiel a množstvo peňazí .

peněženka
 
Avšak nezúfajte , pretože aj pri tomto sa dá pomôcť rôznymi spôsobmi. Napríklad dokážete nastaviť splátkový kalendár u mobilných operátorov alebo si môžete refinancovať pôžičku na nižšie splátky aby ste dokázali platiť úver či hypotéku. Avšak splatenie trvá nejaký čas , ale za to budete radi že sa pomalí dostávate z finančných problémov.