Francúzsko by dnes pravdepodobne považovalo za svoju najväčšiu futbalovú ikonu, ktorá kedy hrala v národných farbách – Zinedine Zidanea. Ale, predtým ako súčasný manažér Real Madridu ukázal svoj neskutočný futbalový talent, bol tu jeden hráč. Mnohí už možno viete kto bol ikonou  Les Blues. Meno tohto talentovaného hráča je  – Michel Platini.francouzská vlajka.jpg
 
Drobný hráč, ktorý získal Francúzska titul celosvetovej futbalovej superveľmoci, si užil dlhú a plodnú kariéru či už v hre pre svoj klub alebo v národných farbách. Michele bol hráčom s číslom 10. Neskutočne talentovaným hráčom, ktorý vždy vedel kedy a kde je potrebný. Zažiarli v ťažkých a mimoriadne dôležitých zápasoch a momentoch, kedy zaznamenal niekoľko prelomových gólov.
 
Francúz, ktorý získal trofej Ballon d'Or tri roky v po sebe. A to v rokoch 1983, 1984 a 1985. Dosiahol vrchol svojej kariéry v momente, keď v roku 1984 priviedol francúzske národné mužstvo k titulu v európskych futbalových majstrovstvách.
 
Tento legendárny hráč zaznamenal neuveriteľných 9 gólov v 5 zápasoch čo bol pre Les Blues v roku 1984 fantastický výkon.Bol tak dobrý, že ho aj sám Pele nemohol nepochváliť. Na jeho adresu povedal, že to bol hráč, ktorý použil hlavu v širšom zmysle. Počas hry za národný tím Francúzska a jeho domovský klub Juventus bol vďaka svojej kapacite a dokonalému voľného kopu hráčom svetového rázu. Možno najlepším hráčom 80tych rokov.fotbalový míč.jpg
 
Je považovaný za jedného z najväčších hráčov Juventusu všetkých čias.Počas hry v národnom tíme získal svoje prvé veľké medzinárodné trofeje. Zároveň získal ligové tituly s Juventusom aj St Etiennom. Tešil dlhej a plodnej kariére a odišiel, keď bol v roku 1987 stále na vrchole svojich síl.
 
Jeho vplyv na svojich krajanov možno najlepšie zhrnúť Zidanovými úvodzovkami:
 
„Keď som bol dieťa a hral som sa so svojimi priateľmi, vždy som sa rozhodol byť Michelom.“
 
Nech bol akokoľvek skorumpovaný ako futbalový manažér, niet pochýb o tom, že Platini bol futbalista svetového charakteru.