Keď ide človek platiť, tak si vyberie peňaženku a čaká na sumu, ktorá zaznie od predavačky. Pomaly sa hrabe v peňaženke a nachádza danú finančnú hotovosť, ktorú potrebuje na daný nákup. V týchto chvíľach padne zrak predavačku na túto peňaženku a obzrie si ju. Väčšina predavačiek si všimne nejakú peknú alebo naopak nejakú dosť ošarpanú a škaredú peňaženku. Aj ľudia za vami si tieto veci všímajú. Je to vec, ktorú držíte v rukách hodnú chvíľu, kým čakáte na danú sumu a potom sa v nej rýchlo prehrabujete, takže majú čas si ju prezrieť. Ešte kým vám predavačka vydá výdavok, tak si ju prezrú z rôznych strán.

money-494163_1920

U mužov je to častým ukazovateľom toho, že asi nemajú veľa peňazí, pretože ich peňaženka je škaredá, zničená a vyzerá, že ju už prešlo niekoľko áut na diaľnici alebo sa plavili niekoľko dní v rieke. Jednoducho muži chodia s takými peňaženkami, za ktoré by sa hanbili aj bezdomovci, keby nejaké peňaženky mali. Preto si dovolím tvrdiť, že mužská peňaženka je takou vizitkou toho ako sa daný chlap o seba dôkladne stará. Alebo teda ako sa o neho stará jeho manželka. Krásna a upravená, čistá peňaženka napovie o tom, že chlap je hodný a vie do seba investovať.

money-1934036_1920

Ak ste vy jeho manželka, tak investujte do tejto záležitosti a kúpte mu nejakú peňaženku z kožených peňaženiek pánskych, samozrejme. Koža sa nezničí tak rýchlo ako všetky tie lacné napodobeniny a vydrží mu naozaj aj pár desiatok rokov. Zostane v takom stave v akom ste ju kúpili, pretože je to koža a časom sa nemení. Podľa jeho preferencií už vyberiete určitú farbu, ktorú má rád a výborný darček na Vianoce je na svete a ani ste sa nemuseli veľmi namáhať. Je to fakt vec, do ktorej by ste mali investovať. Oplatí sa, pretože vydrží naozaj dlho a nemusíte sa potom hanbiť pri najbližšom platení za ošarpanú peňaženku, ktorú má snáď ešte z dôb dinosaurov.