Zaujímavé interiérové návrhy sa určite nezaobídu bez niektorých exkluzívnych materiálov, ktoré je nutné použiť, aby bol výsledok celého diela v požadovanej kvalite a štýle, na úrovni, ktorá spĺňa nároky moderného stavebníctva a architektúry. Žiadny architekt či dizajnér nepokazí nič tým, ak v návrhu použije nerez. Navrhovať interiéry je v súčasnosti o niečo ľahšie ako pred niekoľkými desaťročiami, lebo ponuka aj dostupnosť materiálov je oveľa širšia, a preto aj výsledný efekt stavebných diel je originálnejší. Nekonečné možnosti tvarovateľnosti a variability napríklad nerezu sa prejavujú v moderných interiéroch na celom svete. Upraviť ho je možné do najrozličnejších prvkov, my asi najbežnejšie vnímame nerez vo forme zábradlia.

Aj drevené zábradlie je v trende

Nerezové zábradlia už ani nevnímame ako niečo exkluzívne, pretože sa stali súčasťou takmer každého priestoru, kde sa nachádza schodisko alebo balkón či terasa. V štýle stĺpikov, umiestnených vedľa seba v udaných vzdialenostiach, vytvára stĺpikové zábradlie, no ak nerezove zabradlie ho skombinujete so sklenenou výplňou výsledkom bude zaujímavý trendový prvok, navyše pri použití farebného skla alebo s nejakými originálnymi grafickými vzormi sa z neho stane dynamický prvok, dominujúci celému priestoru.

Nerez ako nezničiteľný materiál

Nosná konštrukcia z nerezových stĺpikov sa kotví do bočnej strany podlahy, ale existuje aj možnosť ukotviť ju zhora, ak kotvenie navyše zakamuflujete pod nášľapnú vrstvu podlahy, tak dosiahnete čistú líniu a pocit, že zábradlie „vyrastá“ zo zeme. Pozornosť však treba venovať výberu materiálu, oceľ do exteriéru musí byť o niečo odolnejšia, keďže tam na ňu budú pôsobiť vonkajšie poveternostné vplyvy ako je mráz, slnečné lúče či voda. Všetkým spomínaným živlom musí nerez odolávať, preto aj cena pri tvorbe zábradlia musí zohľadňovať typ ocele, množstvo aj štýl zábradlia, ktorý si môže vyžadovať aj atypické prvky. S nerezovým zábradlím nebudete mať takmer nijaké problémy, ošetrovanie zahŕňa iba utieranie a leštenie povrchu, aby zostal čistý a lesklý Takto vydrží dlhé roky, v pôvodnom stave a bez známok opotrebovania bude slúžiť aj ďalším generáciám.