LED svetlá LED PRODUKT uzreli svetlo sveta už pred viac ako päťdesiatimi rokmi. Aj napriek tomu, že nejde o žiadnu novinku, ani dnes nie je táto technológia, v našich domácnostiach, úplnou samozrejmosťou. To je však veľmi zvláštne, pretože o výhodách LEDiek vie asi každý. V tomto prípade však nebudeme hovoriť o ich úspornosti, ekonomickej stránke alebo ekologickej stránke veci, ale o inom pluse, ktorý nie je až tak známy. Pozrieme sa na jednu „drobnosť“, s ktorou vám vie táto technológia výborne pomôcť.

Pavúk spriada pavučinu, za ktorou svieti svetlo.jpg

Hmyz ich neznáša

Leto je spojené s kvantom hmyzu, ktorý nám nedá pokoj od rána do rána. Sieťky na oknách nás nedokážu ochrániť na sto percent, no a ani rôzne difuzéry na ich odplašenie nie sú dokonalé.
Aj keď spoločnosť týchto tvorov neocení asi nikto, nie je rozumné ich kántriť hlava – nehlava. V prírode majú aj oni svoje nezastupiteľné a dôležité miesto. táto téma je príliš rozsiahla, takže sa jej venovať nebudeme, avšak jeden príklad spomenúť naozaj treba. Vieme, že včely opeľujú rastliny a bez nich by sme nemali čo jesť. Avšak pozor! túto prácu vykonáva v skutočnosti všetok hmyz, preto sa ho naozaj netreba bezhlavo zbavovať.

Mucha, na ktorú svieti svetlo.jpg

Problém premnoženého hmyzu na vašej terase alebo v kuchyni, dokážu spoľahlivo vyriešiť LED svetlá. V porovnaní s klasickými žiarovkami, totiž vyžarujú omnoho viac ultrafialového a infračerveného žiarenia. No a tieto dve veci, hmyz jednoducho nezvláda. Preto sa ledkám snažia čo najviac vyhýbať.
Fakt, že svetlo priťahuje všetky druhu hmyzu, je spôsobený prírodou. Tieto tvory to majú totiž zakódované vo svojich génoch. K LED svetlu teda preto určite priletia. Nezdržia sa tam však dlho. Infračervené a ultrafialové svetlo ich vyslovene odpudzuje.
Ak neveríte, skúste si jednu zaobstarať. Pokiaľ už LED žiarovku používate, všímajte si aspoň chvíľku rozdiel v počte hmyzu pri nej a pri klasickej žiarovke.