Ženy sú v tejto oblasti trošku šikovnejšie, no ani my muži za nimi nemusíme zaostávať. Píšem o správnom zladení obleku s topánkami a prípadne opaskom. Ak sa vyberiete do baru s priateľmi, je to v podstate jedno. Oblečte si na seba to, čo sa vám páči, alebo v čom sa cítite dostatočne dobre a pohodlne. Iné je to ale vtedy, keď ideme na pracovný pohovor, alebo do práce.

kravata
 
Čierny oblek je klasika.Určite ste už od svojej partnerky, alebo mamy počuli, že každá žena by mala mať s skrini aspoň jedny čierne šaty. No a to isté platí aj pri mužoch a oblekoch. Čiernou nemôžete nič pokaziť. Hodí sa ako na pracovný pohovor, tak na pracovnú večeru, ale napríklad i do divadla. K takto farebnému kúsku oblečenia si vždy obujte topánky tej istej farby.

Ak patríte k extravagantnejším typom a nosíte obleky červenej farby, s výberom topánok buďte opatrní. K takémuto vrchu sa hodia hlavne hnedé, alebo tmavomodré topánky. Nikdy si neobúvajte čierne. Druhou odvážnejšou farbou je modrá, s ktorou môžete kombinovať hocaké farby topánok.
Svetlé oblekysú síce menej časté, ale niektorí z nás ich predsa len majú radi. Je jedno o akej farbe hovoríme, dôležité je to, že je svetlá. Čierne topánky sú absolútne mimo. Všetky ostatné farby sú v podstate v poriadku, ale ani tie by nemali byť príliš tmavé.

boty

K sivému obleku, ktorý sa mimochodom výborne hodí na akékoľvek pracovné záležitosti, sa hodia topánky čiernej farby. pokiaľ nejde o dôležitý prijímací pohovor na vysokú pozíciu v nejakej firme, môžete si obuť tiež tmavočervené topánky.
Nič nepokazíte ani hnedým oblekom. K nemu sa hodia hnedé topánky. Môžu byť ale v inom odtieni.
 
O opasku, kravate, alebo poprípade trakoch, ktoré sú dnes moderné platí, že by mali byť zladené s topánkami. Takže ak budete dodržiavať pravidlá, ktoré som vymenoval vyššie, nemáte čo pokaziť.