Najprv základy
Ak ste boli ďaleko od posilňovne na dlhú dobu, oplatí sa začať s malými krokmi a so základmi. Zakryte si členky a kolená, pretože sú náchylné na väčšinu poranení počas túr. Budete musieť budovať pohyb vo svojom tele, takže viete, že ste dosť silní počas vašej túry. Prejdite sa v piesku, postavte sa na tenisový loptičku, robte drepy a výpady. To bude tiež fungovať na vaše hlavné svaly. Postupne sa pohybujte smerom ku klikom. Pár týždňov do silového tréningu začnite používať svoje turistické topánky počas sedení, aby ste si na ne zvykli.

hory

Štart v dostatočnom predstihu
Túra potrebuje fyzickú prípravu na niekoľko týždňov! Naplánujte si tréning v čase, aby ste boli pripravení na deň, keď vyleziete na kopec. Systematické školenie zahŕňa rozloženie vašich potrieb, aby ste sa mohli pravidelne sústrediť  na všetko.
Akonáhle sa dostanete na tréningový plán, skúste začleniť silový tréning pre telo, vrátane chrbta, rúk a nôh.
Bilančné cvičenia
Okrem sily a kardiovaskulárnych cvičení musíte pracovať na zlepšení svojej rovnováhy. To zahŕňa aj pripravenosť na stúpanie, chôdzu po nerovných trasách a pripravenosť reagovať na akékoľvek náhle pohyby. Státie na jednej nohe po dobu 30 sekúnd striedavo pomôže. Zdvihnite druhú nohu len šesť až 12 palcov nad zemou. Skáčte drepy na posilnenie nôh.

turistika

Kardiovaskulárne fitness
Začnite so základmi a potom začleňte kardio – joga, beh, plávanie – stačí si nechať pumpovať srdce. Okrem bežeckého pásu a stacionárneho cyklu v posilňovni, môžete po niekoľkých dňoch začať chodiť hore a dole po schodoch vo vašej budove. Musíte zabezpečiť, aby sa srdcová frekvencia počas relácie podstatne zvýšila. Pomôže tiež vybudovať kapacitu pľúc. Musíte vložiť aspoň 45 až 60 minút na kardio trikrát týždenne.
Zvýšte intenzitu cvičenia a cvičenia niekoľko týždňov do plánu na zlepšenie úrovne fyzickej vytrvalosti.