Stránky, ktoré sa najviac tešia popularite medzi tínedžermi
Viete vymenovať aspoň zopár online miest či známych programov ktoré sú momentálne „in“? Je pravdepodobné, že vás skôr napadnú tie staršie, ktoré ste používali, alebo ešte stále používate, vy. Napríklad taký Facebook už dávno vyšiel z módy, a sama mládež tvrdí, že ak ho aj používajú, tak len z potreby zostať v jednoduchom kontakte s určitými ľuďmi. No a túto funkciu ľahko vyplní samotná apka Messenger, čiže je možné, že onedlho nebude na platforme FB takmer nikto. Jedným z mála, ktorý sa stabilne drží v rebríčku návštevnosti je Twitter, ktorý azda nepotrebuje bližší popis.sociálne siete.jpg
Časy sa menia a to čo bolo pred 5-10 rokmi považované za populárne, dnes väčšina mladých po celej zemi pokladá za prežitok. Pozrite sa na niektoré moderné sociálne siete, ktoré by ste mali poznať ak nechcete zaostávať vo svete trendov.
Stránky ktorých hlavnou doménou je zdieľanie obrázkov je nespočetné množstvo. Tie úplne najpoužívanejšie sú Instagram alebo Snapchat, obe zamerané najmä na fotky a pomerne všeobecne známe. Ďalším podobným webom je aj Pinterest, ktorý však pokrýva väčšie spektrum – nájdete tam všetko cez umenie, DIY, varenie, módu, vtipný obsah, filmy a seriály. Ruka v ruke s ním ide takmer ešte obľúbenejší Tumblr, ktorý je založený viac na štýle blogov, takže ak chce niekto začať jeden písať, pustí sa do toho tu.
Potom sú tu krátkometrážne videá. Pre také bol priam stvorená sieť Vine, z ktorej sa mnoho pár sekundových klipov stalo virálnych po celom internete. Nanešťastie, spoločnosť musela ukončiť svoju činnosť, a tínedžeri ju dodnes oplakávajú. Malou kompenzáciou sa stal TikTok, pôvodne musica.ly, na ktorom ľudia spievali, alebo lepšie povedané tvárili sa, že spievajú. Teraz na nej môžete natočiť aj iné druhy videí, no napriek sláve sa jej dostáva veľa negatívnej spätnej väzby, respektíve niektorým jej tvorcom.mladý človek s mobilom.jpg
Takou zmesou všetkého je Reddit, ktorý je v poslednom čase na silnom vzostupe.  Ponúka najnovšie informácie zo sveta, vedecké a užitočné informácie, a samozrejme aj zábavný alebo oddychový obsah. Na záver ešte stojí za spomenutie Discord, aplikácia na písanie si a komunikáciu, ktorá mala originálne slúžiť hráčom videohier, no jej praktickosť sa rýchlo rozšírila medzi obyčajných užívateľov.