Na jednej strane je to naozaj tak. Nemusia nikam chodiť a môžu byť celý deň pohodlne v pyžame a popri tom zarábať peniaze. No je za tým oveľa viac negatív, ako sa na prvý pohľad zdá.

Byť produktívny doma je naozaj ťažké. Hlavne vtedy, keď je okolo vás množstvo iných vecí, ktoré vás vyslovene rozptyľujú.

hamburk

Ráno možno aj vstanete a ste rozhodnutý, že všetko pôjde podľa plánu. Možno ste rozhodnutý, ale to niekedy nestačí. Doma to občas proste nie je ono a je to skôr frustrácia ako radosť. Niekedy sa proste pracovať nedá, neviete sa sústrediť a za chrbtom nie je nikto, kto by vás do práce donútil. To vedie len k nervozite a k tomu, že idete spať celý nespokojný a smutný sami zo seba.

Ak chcete, aby ste boli produktívny, musíte z vášho priestoru odstrániť všetko, čo by vás mohlo rozptyľovať.

Vôbec nejde o to, kde máte svoj pracovný priestor. Nezáleží na tom či máte svoju vlastnú pracovňu, alebo máte len stôl, na ktorom robíte všetko potrebné. Ide hlavne o to, aby ste mali pri sebe všetko potrebné a zároveň odložili všetko nepotrebné. Majte pri sebe zápisník, pero, počítač a nejakú vodu, ale to je všetko. Ak vás mobil vyrušuje, vypnite si ho alebo si stiahnite niektorú z aplikácií, ktoré vám zabránia prístup k sociálnym sieťam.

Sústreďte sa na prácu a až potom na vedľajšie aktivity.

mrakodrap

Najhoršie, čo sa vám môže stať, keď ste v plnom pracovnom nasadení je, keď vám zavolá kamarát a chce sa rozprávať alebo vás silou mocou volá na obed, či na kávu. Aj keď pracujete z domu, stále je to práca, ktorú za vás nikto iný neurobí. Vyčleňte si pracovný čas, ktorý bude venovaný iba jej. Pokojne aj vyslovene od a do a povedzte to aj svojim známym. To neznamená, že by ste mali celé hodiny sedieť za počítačom. Oddýchnite si, keď to potrebujete, no určite si dajte pozor na to, aby ste nespamätali, že zrazu pozeráte piatu časť vášho obľúbeného seriálu.