Pod skratkou LED sa ukrýva označenie Light emitting diode. Ak by sme šli po doslovnom význame, nedozvieme sa veľa. Keď sa však pozrieme na špecifikácie a možnosti LED osvetlenia, tak tam už nájdeme oproti bežným svietidlám veľké rozdiely. A hneď na úvod musím poznamenať, že sú jednoznačne v prospech LED osvetlenia.

led-823383_1280

V prvom rade je životnosť LED svietidiel oveľa, oveľa vyššia ako bežných žiaroviek. Pri priemernom svietení sú “ledky” schopné vydržať aj 15 -20 rokov. Takže si ich pokojne môžete nainštalovať aj na vysoké, či inak ťažko prístupné miesta. Budete mať od nich pokoj na dosť dlhú dobu. Spotrebúvajú menej elektrickej energie. Tieto dve výhody LED osvetlenia uvádzam ako prvé, pretože najlepšie odpovedajú na otázku troška vyššej obstarávacej ceny v porovnaní s klasickou žiarovkou. Vďaka dlhej životnosti a energetickej nenáročnosti, sa Vám v dlhodobom merítku LED osvetlenie oplatí.

Ak ich budete mať na nočnom stolíku, alebo dámy v kúpeľni, nemusíte sa obávať že by Vás pri náhodnom dotyku popálili. LED svietidlá sa vôbec nezahrievajú. Produkujú biele, studené svetlo. Keď sme už pri tej kúpeľni, obrázok nižšie ukazuje, aké možnosti nám LED osvetlenie ponúka.

bathroom-728740_1280

Je malé a dajú sa z neho robiť takéto nádherné pásy. Nimi si vieme štýlovo a zároveň funkčne ozdobiť kuchyne či kúpeľne. Existujú dokonca aj stmievateľné LED žiarovky. Tie nám umožňujú pomocou diaľkového ovládania nastaviť intenzitu svietenia. Jedným ovládačom vieme ovládať aj viaceré žiarovky v byte. Predstavte si, ako po krásnej romatickej večeri prídete domov na vínko. Chytíte ovládač a nastavíte tlmené svetlo z pohodlia gauča. Bez toho aby ste sa museli postaviť a pokaziť si moment. A romatický večer tak môže naberať na obrátkach.

LED osvetlenie je teda moderné, štýlové, inteligentné, eko, bezpečné a dostupné. Presne ako to v dnešnej dobe chceme.