Acer Predator Triton 500značí oficiálny názov notebooku, ktorý uľahodí aj tým najnáročnejším hráčom a postará sa skutočne o všetky, i tie najmenšie detaily. Veľmi slušné parametre, grafická karta GeForce RTX 2080 a špeciálny softvér na zlepšenie efektívneho zážitku z hrania však pre mnohých z nás zrejme zostane iba snom a nedosiahnutým ideálom herného sveta, nakoľko jeho cena v súčasnosti predstavuje sumu okolo 2970 eur. V kategórií prenosných počítačov si však zaslúžil označenie najlepšieho herného zariadenia.

počítačová hra

  • Je ale takisto dostupná jeho lacnejšia alternatíva s grafickou kartou RTX 2060, ktorá stojí „len“ 1860 eur.

Z hľadiska konštrukcie však ide o súpera ľahkej velterovej váhy s hmotnosťou iba 1,9 kg a hrúbkou 17, 9 mm, čím je veľmi praktický a kompatibilný do každej situácie najmä pre účastníkov herných večierkov či podujatí. Napriek tomu pôsobí veľmi štýlovo a už na základe vizuálnej stánky napovedá, že sa jedná o voľbu pre vášnivých gamerov, no jeho elegancia by na druhej strane zapadla tiež v kancelárskom prostredí. O kvalite však nesvedčí iba jeho dizajn, ale hlavne parametre a funkcie, ktoré užívateľovi ( predovšetkým hráčovi) ponúka.

ovladač

Procesor Intel Core i7-8750 H a tiež úžasných 32 GB RAM (2 x 16 GB) svedčí v prospech silnej výkonnosti, ktorá sa so súčasnými hernými titulmi poradí ukážkovo. Pre hráčov je ale samozrejme dôležitá tiež grafická karta GeForce 2080, čo je takisto bomba a v porovnaní s niektorými súčasnými hernými notebookmi vidíme celkovú efektivitu pri hraní zvýšenú o 5 až 10 %, u niektorých titulov je výsledná stránka dokonca vyššia.
Veľmi zaujímavým doplnkom je softvér PredatorSense, ktorý vám okrem regulácie ventilátora umožňuje taktovanie grafickej karty, a teda i dotiahnutie tých najmenších detailov, pričom s pretaktizovanou kartou je hratelnosť viditeľne kvalitnejšia, respektíve ešte výkonnejšia o 1-5 %.