Vždy, keď som sa pozrela von oknom, mala som pocit, že vidím až niekam do veľkej diaľky. Chcela som si sadnúť na okennú rímsu a len tak pozerať do blba a tváriť sa, že všetko, čo ma trápi a čo je okolo mňa ani v podstate neexistuje. Viete, možno je to smiešne a možno si mnohí o mne pomyslia, že som totálne šibnutá a mimo, no verte tomu, že aj keď sa niekedy veci nedajú len tak rýchlo vymyslieť, ja som vážne chcela mať doma priestor, kde bude všetko len o mne. Preto som si vymyslela, že budem mať perfektné balkonove zabradlie a že jednoducho čas budem tráviť v prvom rade tam.

balkonky

Aj keď ste si možno niekedy pomysleli na to, že by ste takto využili priestor, ktorý je pre vás naozaj veľmi dôležitý a ktorý by ste mohli urobiť presne tak, ako sa to zdá len vás. Viete, ako sa môžete pozrieť na ostatné veci, ktoré vás sprevádzajú? A ktoré sú pre vás naozaj veľmi dôležité a podstatné? Pretože nech sa deje čokoľvek, nakoniec musíte pamätať najmä na to, čo je pre vás skutočne veľmi dôležité. A ja som si chcela z tohto miesta v mojom byte urobiť svoju vlastnú oázu a všetko, na čo sa oplatí myslieť.

balkonové zábradlí

Aj keď niektorí ľudia nepotrebujú vo svojom byte nič dôležité, ja si myslím, že nájsť si svoj vlastný priestor je vážne niečo, čo vás dostane do pokoja. Nirvána je niečo, na čo sa môžete spoľahnúť. Viete, lákalo ma hlavne to, že si tam môžem dať pohárik vína, že si môžem čítať knihu a proste tráviť čas presne tak, ako ho chcem skutočne tráviť. Viete, všetko záleží len na vašom postoji. Ja som sa tešila z toho, že som našla svoj kúsok raja alebo neba v byte, ktorý je pre mňa domovom. Každý si nájde svoje vlastné miesto. A keď sa už inšpirujete mojimi radami, asi je fajn si tento priestor aj skrášliť, napríklad tak, že si tam dáte nejaké rastlinky alebo svetielka, vďaka ktorým to bude všetko oveľa útulnejšie.