Počas šoférovania je nesmierne dôležité, aby vaša maximálna pozornosť bola zameraná na vozovku a na to, čo sa na nej deje. Čo i len maličká chvíľka nepozornosti môže vyústiť do katastrofického scenára, kedy v tých najhorších prípadoch vznikajú závažné dopravné nehody. Niekedy môže nepozornosť spôsobiť i to, že zle odhadneme parkovacie miesto a auto poškodíme. Sem-tam však môžeme byť naozaj obozretným vodičom, ktorý je opatrný a dáva si pozor, ale bohužiaľ natrafíme na šoféra, ktorý je úplným opakom. Nezodpovední šoféri sú veľmi nebezpeční, pretože svojím bezohľadným konaním ohrozujú okolitých vodičov na ceste.

preliačiny spôsobené počasím

Podobne môže situácia nastať taktiež aj na parkovisku, kde nezodpovedný vodič častokrát urobí na susednom aute škodu a vy si ju najprv ani nemusíte všimnúť. Vrátane ľudského zavinenia sa z času na čas objaví na automobile škoda spôsobená iným zavinením, napríklad živelnou činnosťou. Stačí aj malinký kamienok na ceste, ktorý okoloidúce auto trafí a kameň následne odletí priamo na vaše auto a priehlbina alebo prasklina je na svete. Rovnaké nepríjemnosti môže spôsobiť silný vietor, spadnutý strom alebo krúpy.

napadané krúpy

Keď ste na svojom vozidle takéto poškodenie objavili a chcete sa ho čo najrýchlejšie zbaviť, avšak nechcete meniť kompletne celý lak, pomôcť môže oprava preliačin Autopdr metódou PDR. Skrátený názov PDR je zložený z anglického mena tejto účinnej metódy, a to Paintless Dent Repair. Metóda PDR je efektívna na akékoľvek priehlbiny, jamky alebo preliačiny, pričom nezáleží na tom, či boli spôsobené počasím alebo ľudským zavinením. Obrovská výhoda spočíva v tom, že po jej aplikovaní na poškodené miesto nie je potrebné opätovne dávať na karosériu lak. Oprava PDR sa realizuje za pomoci špeciálnych nástrojov a kladiviek, ktorými sa dá postupovať z oboch strán, z vonkajšej i z vnútornej. Priehlbinu je možné teda odstrániť buď z vnútra, kde sa poškodená oblasť pretlačí smerom von, alebo sa použije opačný postup. Pri vonkajšej strane sa problematické oblasti, kde sú preliačiny vytiahnu tak, aby sa vyrovnali.