Miestnosti a priestory sú uzatvorené stenami, no aby sme sa do nich dostali, potrebujeme tam osadiť dvere. Vstupy plnia praktickú funkciu, vo väčšine prípadov ide o to, aby bol priestor uzatvárateľný, a tým oddelený od vonkajšieho či iného vnútorného priestoru. Na to sme doposiaľ využívali dverné krídla, ktoré sa otvárajú, no nastupuje nový trend, a tým sú posuvné dvere.

Sklo2

Mnoho z priestorov, ktoré využívame či v práci alebo doma, si vyžadujú byť uzatvorené a najjednoduchší spôsob je osadiť tam dvere. No moderné novostavby dvere už neradia len k praktickej súčasti stavby, ale vidia v nich aj možnosť ako oživiť interiér použitím originálneho materiálu a netradičného prevedenia. Medzi veľmi populárne sa v súčasnosti radia sklenené posuvné dvere. Okrem spomínanej funkčnosti sú nositeľmi originálneho dizajnu, moderného a nadčasového vzhľadu a pritom všetkom šetria priestor. Dvere sú vyrobené zo skla, ktoré je bezpečnostné, aby boli splnené požiadavky bezpečného používania bez rizika ohrozenia zdravia.

Screen-Shot-2020-06-12-at-4.01.28-PM

Priečky, do ktorých dvere chceme osadiť, môžu byť sklenené, ale aj murované. Tvoriť ich môže jedno krídlo alebo dve, no zostaviť sa dá aj celá sklenené stena. Výhodou týchto stien a dverí je materiál, teda sklo, ktoré ak je číre, má veľkú výhodu v tom, že prepúšťa svetlo a je možné ich použiť aj do priestorov, kam nedosiahne denné svetlo. Celý priestor naopak opticky zväčšia sklenene posuvne dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/ a dodajú mu ten správny rozmer. No ak je v priestore dostatok svetla, na výrobu dverí môžeme použiť aj matné sklo alebo ho polepiť grafickou fóliou, prípadne môže byť pieskované alebo farebné grafosklo či tlačené vzory a grafické návrhy priamo na sklo, na výber je viacero možností a rozhodnutie je len na zákazníkovi.

Posuvné sklenené dvere sú vítaným spestrením každého interiéru, dodajú mu žiadaný efekt a zároveň splnia aj svoju funkciu, pričom priestor nezmenšia a neuberú vám ani potrebné miesto. Sú nadčasové a nemusíte sa trápiť ani s náročným ošetrovaním či údržbou ich povrchu.