S pojmom LED si spájame modernosť a hlavne úspornejšie osvetlenie. Z hľadiska konkrétnych svetlených produktov si potom môžeme predstaviť vlastne všetky známe varianty svetiel, no k akýmsi najviac špecifickým sa k tejto technológii radia práve led pásy. Ale pozor, nie je LED pásik Ledprodukt.sk ako každý iný. Sú rozdiely napríklad vo farbe osvetlenia, ale potom aj konkurenčné rozdiely z hľadiska kvality, balenia, prevedenia, atď. Najmä tieto pásiky je preto vždy lepšie kupovať od overených predajcov.

led pásiky

Dizajn takéhoto osvetlenia poskytuje univerzálne možnosti využitia. Veľa spôsobov, akými sa dá využiť, respektíve kam sa dá umiestniť a čo všetko sa dá s takýmito svetlami nasvietiť. Umožňujú nám osvetliť rôzne časti v každej miestnosti individuálne, no môžu priniesť svetlo napríklad aj na pracovnú plochu či na rôzne predmety. Pásy sa dajú navyše nastrihať po označených častiach a teda skrátiť, ideálne prispôsobiť ich rozmer a zmestia sa aj tam, kde by sa iné formy svetiel nezmestili, respektíve kde by zaberali veľa miesta. S pásikmi teda prichádza aj šikovná úspora miesta.

A keď vravíme o úspore, je tu hlavne jeden podstatný faktor, ktorý súvisí s efektívnym šetrením elektrickej energie! Takýto dizajn je totiž z vrchnej časti vybavený svetlo emitujúcimi diódami LED, ktoré sú vlastne v tomto prípade zdrojom žiarenia. A na týchto diódach je oceniteľné najmä to, že ich rozžiarenie ako aj chod je veľmi úsporný, prakticky spotrebujú minimum energií a to najmä v porovnaní so starými žiarovkami, kedy sú takéto diódy úspornejšie niekedy až o 90%!

svetlo, led pás

V prípade záujmu je vhodné vedieť, že sa rozdeľujú do niekoľkých kategórií (podľa farby svetla):

  • Biele, RGB, RGB- W, PROFI, Dual White a rôzne typy farebných alternatív.

Takáto ponuka a možnosť výberu umožňujú zvoliť riešenie, ktoré by sa najideálnejšie prispôsobilo vašim konkrétnejším požiadavkám a tomu, kde a ako ich plánujete využiť.