V dnešnom pretechnizovanom svete, ide vývoj techniky veľmi rýchlym tempom. Obzvlášť viditeľné zmeny sú u mobilných telefónov. Ich vývoj ide naozaj rýchlo dopredu a všetci už netrpezlivo čakali, s ľahkým mrazením v chrbte, aká revolúcia príde zo strany firmy Apple. Reč je samozrejme o nových modeloch smarthpounov Apple iPhone.
 
Hoci sa už pár rokov jedná len o postupnú evolúciu ako revolúciu, stále je iPhone považovaný za toho, kto v mobilnom svete udáva smer. A to platí aj pre posledný model, ktorý bol nedávno predstavený a to je iPhone 7, ktorý radom drobných vylepšení, nadväzuje na predchádzajúce generácie a stále sa pohybuje na špičke v oblasti nových mobilných telefónov.
 chytrý telefon v ruce
Hlavné zmeny vo vybavení posledného modelu
 
–        Mobilný telefón prichádza s veľmi moderným, elegantným a vizuálne čisté podareným kovovým obalom s horným a dolným kovovým lemovaním.
–        Navyše vďaka vodeodolnej kovovej konštrukcii, tento model už odolá striekajúcej vode a samozrejme aj vniknutiu prachu, čo zaručuje certifikácia IP67.
–        Mechanické domovské tlačidlo novo nahradilo tlačidlo senzorické s hmatovou spätnou odozvou.
fotografie na chytrém telefonu
–        Pomerne väčšia zmena a celkom odvážny krok predstavuje úplne vynechaný konektor 3,5 mm Jack, pre pripojenie slúchadiel. Pre slúchadlá tak zostal iba konektor Lightning, alebo bezdrôtové spojenie. Aj na tomto modeli môžeme tak vidieť, ako Apple stále častejšie presadzuje do svojich výrobkov bezdrôtovú technológiu.
\'"jablko"
–        Na záver by sa dalo hovoriť aj o jednej revolučnej zmene. Úplným trhákom je takmer dokonalý fotoaparát. Veľkosť 12 Mpx už hovorí sama za seba. Navyše je vybavený snímačom s optickou stabilizáciou obrazu a úžasnou svetelnosťou. Pre fotenie tmavších interiérov je vybavený štvordiodovým bleskom. Výsledkom sú fotografie porovnateľné s poloprofesionálnymi zrkadlovkami.
 
Pokiaľ Vás tento model mobilného telefónu od Apple zaujal, a využili by ste jeho existujúce i nové funkcie, vlastnosti i vybavenie, potom nie je na čo čakať.