V súčasnosti pomerne veľa ľudí dlhodobejšie trápia problémy s nekvalitným spánkom, pričom tento môže zastihnúť prakticky každého z nás. Iste poznáme niekoľko riešení a negatívnych faktorov, ktoré sa dajú odbúrať alebo aspoň minimalizovať. Avšak vôbec nie je vylúčené, že silná príčina tkvie aj v tom, na čom vlastne spíme, respektíve že okrem pohodlia postele je dôležitý hlavne komfortný matrac.

Lenže tento žiaľ nebýva vždy samozrejmosťou. Ten náš súčasný je už možno preležaný, má za sebou niekoľko rokov pravidelného používania a vytratilo sa z neho pohodlie. A možno sme kúpili matrac za skutočne výhodnú cenu, ktorý však aj toľko „vydržal“ a o svoje komfortné vlastnosti prišiel pomerne rýchlo (ak vôbec nejaké mal).

Žena v posteli

Dokáže byť ale pomerne ťažké určiť, či je ten alebo onen matrac „kvalitný“. Pretože sa musí prispôsobovať kritériám z hľadiska pohodlia u každého z nás, teda na vec sa musíte pozerať skutočne individuálne. Sú tu síce faktory ako tvrdosť matraca, materiál, cena, no vždy je oceniteľnou výhodou, ak tento produkt nakupujeme z overených zdrojov. Áno, v súčasnosti môže ísť dokonca aj o nákup z e-shopov, čo sa však výhradne zaoberajú týmto odvetvím, disponujú kamennou predajňou a reálnymi i pobočkami (ideálne vo vašom okolí) a samozrejme na ich webe nesmie chýbať zákonom zodpovedajúce oznámenie o GDPR https://www.segum.sk/gdpr-ochrana-osobnych-udajov.

Usmiata žena

  • Fyzické pobočky majú výhodu hlavne v možnosti odskúšať konkrétny matrac na vlastnom tele. Rovnako je v prípade nutnosti dostupnejšia reklamácia a výmena prípadného poškodeného produktu za nový.
  • V neposlednom rade úlohu zohráva tiež spôsob platby a samotné doručenie. Existuje totiž už X prípadov, kedy zákazník zaplatil za podobné produkty vopred, avšak na doručenie čakal niekoľko mesiacov (a možno ešte dodnes čaká). V prípade fyzickej prevádzky sa takéto nedorozumenie dá vybaviť skôr, než u nejakého e-shopu s pochybným (a či vôbec reálnym) podnikovým sídlom.