Možno aj vy patríte k ženám, ktoré sa túžia odlišovať od zvyšku sveta. Už dlhšie uvažujete nad tým, ako to docieliť, ako sa stať ženou, ktorá bude vytŕčať z radu a každý si ju všimne. Chceli ste zmeniť šatník, ale stále to nie je ono? Nevadí! Máme pre vás riešenie! Siahnite po vhodnom materiáli, farbách, pomôckach a zostrojte si vlastné originálne a hlavne farebné náušnice! Nie je toho veľa, čo budete potrebovať, ale na začiatok si musíte zaobstarať niekoľko dôležitých komponentov.

naušnic

Predovšetkým potrebujete háčiky (zatváracie, mechanické, afroháčiky), keltovacie ihly, krúžky, kovové korálky akliešte, aby ste váš výrobok mohli na háčik prichytiť. Zvyšok je už na vás, ako si poradíte. Na výrobu samotnej náušnice môžete použiť koráliky, gombíky, vyšívaciu priadzu alebo si môžete náušnice sami vymodelovať z fimo hmoty, ktorá existuje v mnohých unikátnych a zaujímavých farbách. V dnešnej dobe sú veľmi populárne náušnice, ktoré sú vyrobené technikou šujtáž (soutache). Ide o lemovaciu techniku, ktorá sa v minulosti využívala najmä pri výrobe odevov, pretože slúžila na ich ozdobenie. Pri výrobe týchto náušníc sa kombinujú rôzne farby, pričom vznikajú všelijaké zaujímavé výrobky. Hoci je táto technika trochu zložitá a vyžaduje veľké množstvo trpezlivosti, pokoja a rozvahy, každý, kto skutočne chce, dokáže sa to naučiť a prísť tomu na chuť. Výsledkom vám jedného dňa budú krásne ručne šité náušnice, ktoré vám bude závidieť nejedna žena v okolí.

kožich

Pri tvorbe šperkov, ktoré budú zdobiť vaše uši, sa predstavivosti medze nekladú. V tomto prípade hranice určené nie sú a vy máte všetko vo svojich rukách. Dôležitú úlohu tu zohráva najmä vaša fantázia a odvaha nosiť váš výnimočný výrobok pred svetom, prezentovať svoje umenie pred ostatnými ľuďmi. Oživte svoj šatník aj týmto drobným kúskom a predveďte sa svetu. Ukážte, že ste originálna, šikovná a sama sebou.