Ochrana súkromia
Za posledné roky, mal napríklad Facebook viac škandálov, ktoré sa týkali nelegálneho vypustenia osobných informácií. Po týchto problémoch, niektorí používatelia opustili túto platformu nadobro alebo aspoň obmedzili zdieľanie citlivých informácií.  
Na druhej strane, za posledné roky sa stalo viac kurióznych prípadov, keď deti zažalovali vlastných rodičov, že zdieľali až priveľa informácií. A súd sa im podarilo vyhrať. Keďže prehnané zdieľanie fotografií, trapasov a rôznych iných príliš osobných situácií nepatrí na internet. Deti bojovali s výsmechom a šikanou.
Niektorí ľudia prišli o prácu, po zverejnení nevhodnej fotografie alebo rasistického statusu. Množstvo ľudí sa stalo obeťou kyberšikany alebo zosmiešňovania.

sociální sítě

Sebahodnotenie a depresia
 My dámy sa neustále porovnávame, či sme dostatočne krásne, upravené alebo trendy. Stále chceme viac a viac. Pokiaľ sa nedostaneme na dno síl alebo financií. Sú výskumy, ktoré potvrdzujú spojitosť depresie a sociálnych sietí. Musíme si uvedomiť, že mnohokrát ide len o lži. Či už, si niekto môže vymyslieť, že má nové auto alebo si upraví fotografiu, ktorá má si skutočnosťou málo spoločné. Veľmi nebezpečný vplyv majú sociálne siete na mladých ľudí, ktorí si ešte len formujú predstavy a presvedčenia o fungovaní sveta.
Závislosť
Každý z nás už sedel v kaviarni, kde sedeli ľudia, ktorí spolu neprehovoril skoro ani slovko. Je to nepríjemná situácia, ak idete s kamarátom na kávu, tešíte sa na neho a on každých desať sekúnd pozerá do mobilu. Ďalšia situácia je, ak neustále niečo fotí a vy si nemôžete ani vychutnať kávu. Závislosť na mobile, je vážny problém, ktorý nevplýva len na závislého človeka, ale aj na ľudí v jeho okolí.
Podnikanie
Sociálne siete nie sú len strašiakom, ale ak sa používajú správne a s mierou, vedia byť veľkým pomocníkom. Napríklad, ak podnikáte alebo ešte len rozbiehate podnik. Stačí, ak ste kreatívny a viete sa zviditeľniť. Internet a sociálne siete ponúkajú nekonečné možnosti.
 
média
 
Komunity
Postupom času či už na Facebooku alebo Instagrame, vznikajú komunity, ktoré sú veľmi prospešné. Existujú influenceri, ktorí motivujú svojich sledovateľov k zmenám k zdravšiemu životnému štýlu, pohľadu na seba, recyklovaní alebo k tvorbe.