Toto znamenie je typické najmä dvojtvárnosťou a akoby rozpoltenou osobnosťou. Blíženci sú na jednej strane veľmi pokojní, spoločenskí a priateľskí ľudia, no na druhej strane sa z nich vedia z času na čas vykľuť aj agresívni a veľmi samotárski jedinci. Zaujímavé na tomto znamení je hlavne to, že svoju druhú tvár vám neukážu hneď na začiatku vášho nového vzťahu, dlho ju skrývajú zahalenú pod akými závojom a v pravom svetle sa občas ukážu až po veľmi dlhej dobe, kedy vás ich správanie dokáže najviac zaskočiť, pretože sa nedá žiadnym spôsobom dopredu predvídať.

zvěrokruh

Zakladajú si v živote na zmenách a vzrušení a len veľmi ťažko sa nechá chytiť do pasce, z ktorej nemá žiadne únikové dvierka. Dokážu veľmi šarmantne a charizmaticky vystupovať, vďaka čomu si vedia veľmi rýchlo získať sympatie a pozornosť všetkých ľudí v okolí.
Ich nespútaná a rozpoltená povaha im častokrát vie veľmi skomplikovať život, pretože svoje myšlienky či pocity častokrát nevedia úplne dobre ovládať. Sú veľmi všestranní a vedia sa zaoberať viacerými činnosťami aj vecami naraz. Väčšinou nikdy nezostávajú len pri jednej činnosti a dokážu sa venovať dokonca niekoľkým činnostiam naraz.

souhvězdí

Sú veľmi neposední a potrebujú neustále niečo robiť a niečím sa zaoberať. Možno práve kvôli tejto vlastnosti z nich častokrát vyžaruje vnútorný nepokoj a nestabilita, niekedy dokonca až nervozita. Potrebujú byť neustále vyslovene bombardovaný množstvom rôznych podnetov, pretože ich mozog nevydrží v pokoji ani sekundu. Sú veľmi racionálni a vedia dobre rozhodovať o situáciách, čím sa stávajú výbornými vodcami, ktorých stojí za to počúvať. Sú tiež veľmi ambiciózni a pracovití, čo z nich robí vynikajúcich partnerov pre život a aj napriek ich rozhádzanej a nestálej povahe sa nájsť v živote rovina, v ktorej sa budete vy aj oni cítiť navzájom príjemne.