Spoločnosť High Fidelity získala v posledných finančných prostriedkoch 35 miliónov dolárov, pričom spoločnosť Novogratz Galaxy EOS Ecosystem Fund investuje 20 miliónov dolárov. Spoločnosť Blockchain Capital, ktorá sa zamerala na blokový trh, investovala do začatia virtuálnej reality spolu s existujúcimi investormi, ako sú napríklad Breyer Capital, IDG Capital Partners a Vulcan Capital. Rosedale povedala, že spoločnosť High Fidelity doteraz získala viac ako 70 miliónov dolárov. Blockchain, technológia, ktorá je základom pre bitcoin a iné digitálne meny, je digitálna kniha, ktorá poskytuje bezpečný spôsob tvorby a zaznamenávania transakcií.

virtualita

„Platforma High Fidelity je v súčasnosti v beta verzii, preto bola čiastočne spustená,“ povedala Rosedale v rozhovore pre agentúru Reuters. „Slúchadlá, ktoré nás skutočne zavedú na veľký spotrebný trh, ešte nie sú k dispozícii. Veľa nášho skorého zamerania sa zameriava na lokalizačné zariadenia, „dodal.Rosedale je zakladateľom Second Life, online virtuálneho sveta, ktorý sa začal v roku 2003 a ktorý vo virtuálnych transakciách celosvetovo vyprodukoval viac ako 4 miliardy dolárov.Spoločnosť High Fidelity využije získané prostriedky na rozšírenie výskumu a vývoja, urýchli prenájom a otvorí novú kanceláriu v Seattli.

virtuální realita

„Virtuálna realita môže byť prvá vražedná aplikácia pre blokádu,“ povedal Sam Englebardt, vedúci strategického partnerstva v spoločnosti Galaxy Digital. Pripojí sa k doske High Fidelity. „Je to globálny fenomén, ktorý v zásade vyžaduje dôveryhodný konsenzusový mechanizmus pre menu, majetok a identitu.“ High Fidelity vytvorí token s názvom Vysokohodnotná minca, ktorý bude potrebný na používanie platformy VR, ale Rosedale uviedol, že digitálna mena bude navrhnutá tak, aby bola stabilná voči doláru. „Nie je to niečo, čo by ľudia chceli kúpiť ako investíciu,“ povedala Rosedale. V nadchádzajúcom desaťročí spoločnosť High Fidelity vidí, že spoločnosť VR narastá do javu internetovej škály a dosiahne 1 miliardu ľudí a vytvorí ekonomiku virtuálnych tovarov a služieb vo výške 1 bilión dolárov. „Aby sme dosiahli tento rozsah a bezpečne dodali takýto sľub, musí byť VR decentralizovaná, vrátane hlbokej technológie blokovania,“ povedala Rosedale.