Masky na tvár

V dnešnej dobe existuje obrovské množstvo kozmetických značiek, ktoré ponúkajú rozličné druhy pleťových masiek. Existujú masky hydratačné, vyhladzujúce, také čo dokážu rozjasniť pleť, ale aj zmenšiť póry. Masky sa rozdeľujú na plátené, ale aj také, čo sa zlupujú, zmývajú, prípadne sa nechajú vsiaknuť do pleti. Či už máte suchú pleť, mastnú alebo zmiešanú, pre každý typ pokožky si viete nájsť masku, ktorá vám bude vyhovovať. Masiek je také množstvo, že si vie vybrať aj každá veková kategória, od tých najmladších až po tie najstaršie ročníky. V minulosti platilo, že pleťové masky boli skôr ženskou záležitosťou, avšak dnes ich bežne používajú aj muži.

maska

Každá maska obsahuje účinné látky na niečo iné. Napríklad, čo sa týka masiek na tvár proti vráskam, tie by mali byť najmä hydratujúce a rozjasňujúce, pretože staršiu pleť je potrebné predovšetkým hydratovať a rozjasniť prípadné škvrny. Takéto masky určené na odstraňovanie vrások najčastejšie obsahujú účinné látky ako je kyselina hyalurónová, rôzne oleje alebo iné ingrediencie. Tieto účinné látky dokážu pleť hydratovať, vypnúť a pri pravidelnom používaní aj zlepšiť textúru pokožky.

očný krém

Pri používaní masiek by ste mali dbať na to, aby ste ich vždy aplikovali na čistú pleť. Niektoré masky obsahujú také aktívne látky, ktoré sa neznesú s ostatnými, preto je dôležité, aby ste si dopredu zistili, čo môže ísť dokopy s čím a radšej zbytočne neriskovali kombinovaním produktov. Zásadné je aj dodržiavať odporúčaný čas pôsobenia pleťovej masky, ak je v návode napísaný konkrétny čas, dávajte pozor, aby ste masku nenechali pôsobiť príliš dlho, pretože niektoré masky môžu v takomto prípade pleti aj uškodiť. Taktiež je dôležité dodržiavať aj maximálny odporúčaný počet použitia masky, napríklad dvakrát do týždňa, a to z toho dôvodu, že ak budete masku používať moc často, môže pleť vysušiť alebo jej inak ublížiť. Preto ak sú na obale masky odporúčaný návod, je nevyhnutné ho dodržiavať.