Niektoré veci sa uschovávajú, balia a prenášajú jednoduchšie ako tie druhé. Napríklad stratiť alebo rozsypať by sme pri nesprávnom zabelení mohli hlavne drobné veci. Také bylinky, korenie, ale napríklad aj skrutky či dokonca drahé šperky, tie by nám mohli niekam spadnúť a stratiť sa ihneď, bez väčších problémov. Lenže nám pochopiteľne ide práve o ten opak- aby sme ich pred takouto stratou zachránili. A na to sú najlepšie ZIP sáčky.

šperky, hodinky

Hoci je takéto balenie úplne jednoduché a praktické, má aj ochranné vlastnosti. Zabelené predmety a potraviny spoľahlivo ochráni pred vlhkom a vodou, čo oceníme ak máme tieto veci uložené blízko umývadla či kuchynského drezu, ale samozrejme aj v podmienkach, ak zabelené veci prenášame počas daždivého počasia- takto sa dá účinne zabaliť a pritom ochrániť napríklad jedlo, ktoré berieme so sebou na cesty.

  • Pripomeňme, že často sa do nich okrem potravín, šperkov a predmetov balia konkrétne aj lieky alebo hygienické pomôcky.

Podľa toho, čo do nich plánujete zabaliť, sa potom dajú vyberať rôzne veľkosti týchto sáčkov. Alebo ich proste kúpime viac a pri každom kuse zvolíme inú veľkosť, predsa nejde o drahú záležitosť. Práve naopak, je to pomerne lacná možnosť, ako sa dajú zabaliť a ochrániť cennejšie veci, čo sa teda v konečnom dôsledku určite oplatí.

dážď, kvapky

A vrecko s týmto zipsovým zatváraním sa pritom nemusí využiť len na prenos vecí, ale takisto na ich triedenie. V mnohých situáciách nám skrátka príde vhod, ak konkrétne veci od seba vzájomne oddelíme, a to najlepšie ich zabalením a následným uložením na to správne miesto.

Veľmi oceniteľné sú pri cestovaní, a to hlavne v lietadle, kde ako viete- potrebujete vybaliť batožinu kvôli kontrole. Ak však budú dané predmety v priesvitnom sáčiku, bude ich kontrola vidieť, čo ušetrí veľa zbytočnej práce. Sú teda naozaj praktické a pritom poskytujú potrebnú ochranu.