Ešte predtým než si zakúpite nejaký strieborný šperk, mali by ste vedieť ako sa o doplnky z tohto drahého kovu starať. Striebro je kov, ktorý po dlhšom čase začína oxidovať a môže sa stať, že zmení farbu na čiernu. Dôvodov očernenia môže byť mnoho, jedným z nich je napríklad kontakt strieborného šperku s vodou alebo nejakým kozmetickým produktom.

Strieborné náušnice

Preto by ste si mali všetko striebro dávať pred aplikáciou krému, vône a sprchovania, či kúpele dole. Zabúdať na to nesmiete, ani keď plánujete ísť na kúpalisko, do sauny alebo do mora, lebo striebru škodí rovnako aj chlór a morská voda. Keď sa vám náhodou stane, že váš šperk zo striebra už zmenil farbu a sčernel, na internete nájdete množstvo tipov a trikov, akým spôsobom ho znovu vrátite do pôvodného stavu. Pokiaľ sa obávate čistiť striebro vlastnoručne, môžete ho zobrať do najbližšieho zlatníctva alebo iného obchodu so šperkami, kde vám ho vyčistia. Na to, aby sa predchádzalo oxidácií, zafarbeniu a inému poškodeniu striebra sa využíva druh kovu, s názvom Rhódium. Konkrétne sa tento kov využíva na rhódiovanie šperkov, ktoré sa takto upravujú a robí sa im rhódiová vrchná vrstva, zabraňujúca ich opotrebovaniu a ničeniu.

Náušnice s kameňom

Upravené strieborné šperky tak zostávajú dlhšie lesklé, žiarivé a nečernejú. Pravdepodobne najčastejšie predávaným šperkom zo striebra sú strieborné náušnice. Je to najmä z toho dôvodu, že sú častým darom napríklad na Vianoce, k narodeninám, na Valentína, krstiny a iné špeciálne príležitosti a sviatky, ale aj ak chcete niekoho len tak obdarovať pekným darčekom. Takýchto náušníc je veľké množstvo druhov od klasických tzv. „napichovacích“, cez rôzne veľkosti kruhov, visiacich, dlhých, krátkych, malých, veľkých a iných nevýrazných alebo extravagantných kúskov. Často sa kombinujú aj s ďalšími prvkami, ktorými sú hlavne drahé kamene a polodrahokamy, ako je zafír, smaragd, rubín, kryštál, ale taktiež i iné druhy kovov, zväčša zlato. Na výber zo strieborných náušníc Gameon, teda máte neuveriteľné množstvo rozličných tvarov, veľkostí a kombinácií, je len na vás, ktorá sa vám najviac zapáči.