Búrky a ohňostroje
Neočakávané hlasné zvuky a náhle zmeny tlaku vzduchu pravdepodobne upozornia mačky a dajú ich od pozoru. Môžu sa upozorniť na blížiace sa situácie, ktoré môžu vyžadovať, aby mačka bojovala alebo utiekla.
Reakcia mačiek na hlasné a prudké zvuky je evolučnou odpoveďou. Zatiaľ čo ľudia sú tiež prekvapení zvukom, môžeme ľahko zistiť, že hluk nám neublíži, na rozdiel od mačiek. Mačky môžu tiež pripisovať hlasitý zvuk s negatívnymi zážitkami. A niekedy nie je žiadné logické vysvetlenie ich reakcie.

mačka

Vysokofrekvenčné zvuky
Hlasné a prekvapujúce údery, záblesky a duny nie sú jediné zvuky, ktoré môžu stresovať mačky. Vysokofrekvenčné zvuky, ako napríklad pískanie čajových kanistrov a dokonca aj zvuk našich hlasov, môžu spôsobiť úzkosť.
Vedci tvrdia, že mačky počujú širokú škálu zvukov vrátane vysokých zvukov. To znamená, že mačky počujú veľa zvukov, ktoré my nemôžeme, napríklad okolité zvuky ako fluorescenčné žiarovky, počítačové monitory, píšťalky na čaj. ( keď dáte hlavu na obrazovku LCD, môžete počuť bzučanie.)

světlá kočka

Silné vône
Môže nám prísť vôňa mäty príjemná, ale je to silná vôňa, takže vaša mačka nemusí zdieľať vaše nadšenie. Sila čuchu u mačiek je asi 14 krát vyššia ako u človeka. Mačky vykazujú pri narodení dobre vyvinutý cit pachu (rovnako ako ich sluch) a dospelosťou zatieni aj tu našu.
Nikto nevie určite, prečo sú mačky citlivé na citrusy, ale máme teóriu. Mačky musia jesť mäso. Nie je potrebné jesť citrusy alebo sacharidy. Ich vôňa im pomáha loviť a prednostne ich vedie k tomu, čo chcú jesť, a preč od vecí, ktoré nepotrebujú.
Vzhľadom na silný cit na vône mačky, môže byť tiež problém to, že aróma je príliš ohromujúca. Predstavte si, žeby sa zmiešali sladkosť zo šťavy, vôňa z voňavky a horkosť z kôry sa zmiešali a zintenzívnili … Viem, že by som dostal z toho bolesť hlavy.