Ak sa chystáte kúpiť si dovolenku v cestovnej kancelárii, alebo cestovnej agentúre, potom sa poponáhľajte s kúpou pred koncom roka. Vtedy poskytujú všetci predajcovia najvýhodnejšie zľavy. Lákajú Vás až na 45% zľavy a rôzne vianočné bonusy. Táto skvelá ponuka sa naozaj nikdy nezopakuje. Že vy radšej kupujete na last minute ? Áno, aj vtedy sú výborné niekedy ceny, ale ste nútení už kúpiť iba hotely, ktoré sa nepopredali ! Berte do úvahy fakt, že nie všetky svoje kapacity majú cestovné kancelárie na garanciu. Ak príde prvý Nemec a kúpi- máte smolu. Tie najlepšie hotely sa teda vypredávajú veľmi rýchlo. Zostávajú iba hotely, ktoré majú zlé hodnotenie, alebo sa z akéhosi dôvodu nepopredali.

letiště

Teda :

  • Ak kupujete zájazd cez cestovnú kanceláriu, alebo agentúru- kupujte v predstihu!

Ak si myslíte, že je pre vás vhodnejšie cestovať samostatne,potom si musíte kúpiť :

  • Ubytovanie
  • Letenku
  • Poistenie

Ubytovacie kapacity hotelov na internete sú tiež závislé od času ich kúpy. Tiež platí- čím skôr- tým lacnejšie ! Pozor ale komu pošlete svoje peniaze ! Budete mať garanciu,že budete určite ubytovaní ? Vo väčšine prípadov zrejme áno. Ale aj v tomto segmente sa to hemží podvodníkmi. Buďte ostražití a telefonicky v hoteli si overte informácie na internete.

Ak ste si kúpili ubytovanie- striehnite na letenku. Niekedy je to naopak- nájdeme lacnú letenku a k nej hľadáme ubytovanie. Lacné letenky – ponúkajú „nízkonákladové“ letecké spoločnosti, ktoré ale poväčšine nelietajú zo Slovenska. Dobrý výber je napríklad z Viedne, alebo z Budapešti. Sú aj takí, ktorí striehnu na preklep pri zadávaní ceny a kúpia si online letenku iba za 1€. To je však výnimočné. Dobré ceny po Európe sú okolo 20€.

letovisko

Nezabudnite sa pred cestou poistiť. Nikdy neviete, kde Vás čo môže postretnúť a cena za poistenie hlavne liečebných nákladov v zahraničí nie je naozaj vysoká.