Čo presne znamená spojenie raw strava?
 
RAW strava, čiže surová strava, je spôsob stravovania, ktorý pripúšťa konzumáciu čerstvých, priemyselne nespracovaných potravín. Ak sú spracované, tak do 42°C. Jedná sa zväčša o ovocie, zeleninu, semienka, orechy a obilniny.
 
Medzi ľuďmi je v súčasnosti veľmi populárna. Prečo si ju, podľa vás, tak obľúbili?
 
Za popularitu RAW stravy môže podľa mňa  jednoduchosť a rýchlosť prípravy pokrmov. Zdravie je príjemným bonusom.ovocný dort.jpg
 
Prečo ste sa rozhodli podnikať práve v tejto oblasti?
 
Zlom nastal v roku 2012, kedy som prestala jesť mäso. Postupne, po množstve prečítaných článkov a kníh, po videní niekoľkých videí súvisiacich s témou vegetariánstva a vegánstva som sa dopracovala k vegánstvu ako k životnému štýlu. Začala som vyhľadávať vegánske obchodíky a reštaurácie v okolí, aby som si mohla kúpiť kvalitné potraviny a pochutnať si na ich skvelom jedle. To ma tak očarilo, že som sa začala pohrávať s myšlienkou, že by sme to mohli priniesť aj do Púchova, nech aj tu ľudia vyskúšajú, že vegánska  a RAW strava je úžasná, chutná a zdravá. Spoločne s mojou mamou sme sa rozhodli, že do toho pôjdeme, že to dokážeme. Pomáhala nám v tom rodina, priatelia aj vesmír. Jednoducho, je to naša srdcová záležitosť.
 
V dnešnej dobe je ťažké preraziť na trhu. Aké produkty ponúkate pre zákazníkov?
 
Použijem krásny citát: „Ak si povieš, dokážem to, máš pravdu. Ak si povieš, nedokážem to, máš rovnako pravdu." (Henry Ford). Myslím, že najdôležitejšie je byť pracovitý, vytrvalý a robiť všetko najlepšie ako viete. Nemám rada slovo konkurencia, my sme Nonky (NONA tím), sme jedinečné a robíme svoju prácu s láskou a nadšením. Náš bestseller sú jednoznačne pudingy alebo "pudinčeky" ako ich naši milí zákazníci volajú. Robievame ovsené a pohánkové, v siedmich rôznych variantoch, ozdobené na želanie ovocím a rôznymi superpotravinami z našej ponuky. U nás je to tak, že máte každý desiaty zadarmo. Ľudia tiež milujú smoothie, ktoré vždy spolu vymyslíme, podľa ich chuti. No a nesmiem zabudnúť na naše tortilly, kde je vždy veľa čerstvej zeleninky, nejaká strukovina alebo avokádo a naša kešunéza. Koniec týždňa väčšinou patrí RAW tortičkám, ktoré si u nás ľudia objednávajú na rôzne oslavy, svadby alebo len tak pre radosť. Naše sladké piatky sa nezaobídu bez gaštanových palaciniek a špaldových vaflí. Okrem toho máme v ponuke množstvo potravín, z ktorých si môžete pripraviť zdravé jedlo.růst rostlink.jpg

Ktoré pokrmy patria medzi vaše najobľúbenejšie?
 
Milujem mrkvovú šťavu s ananásom a pomarančom, zelený jačmeň, RAW parížske rožteky, celozrnnú ryžu či už v sushi, alebo s indickým dhalom. V poslednej dobe som si obľúbila aj klíčkovanie. Vedeli ste že jedna polievková lyžica klíčkov reďkovky  je výživovo porovnateľná s tridsiatimi kusmi tejto guľatej zeleniny? Podľa mňa je to WOW.
 
Každý týždeň máte nové obedové menu. Podľa čoho ho zostavujete?

Naše menu v NONA fresh zostavujeme spontánne, niektoré jedlá sú v ňom zakomponované stabilne s malými obmenami, ostatné aj na podnet našich zákazníkov.