Jazdíte na motorke? V tom prípade určite za každých okolností používate prilbu. Alebo to tak nie je ? Bohužiaľ sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí sú presvedčení, že im sa nič stať nemôže. Na ceste však nie sta sami, a preto danú situáciu neovplyvňujete len vy. Helma na motorku, by preto mala byť alfou a omegou.
 
Usmievajúca sa žena na motorke

Možno ho často nepoužívate, no aj tak ho potrebujete
 
Prilba chráni vašu hlavu, ktorá je jednou z častí tela, ktoré sa nedajú len tak ľahko zošiť, zasadrovať, alebo pozliepať. V našej hlave, aj keď to tak u niektorých možno na prvý pohľad nevyzerá, sa nachádza jeden zo životne dôležitých orgánov, teda mozog. Aj to najmenšie poškodenie mozgu, môže váš život absolútne znehodnotiť.
 
Prilba je pre všetkých !
 
Prilbu, by nemal nosiť len ten, kto motocykel riadi. Určite ste už aj vy neraz videli plne vybaveného mladíka s chráničom chrbtice, špeciálnou kombinézou a prilbou na hlave, za ktorým sedela slečna v kraťasoch, tielkom nad pupok a krásne vejúcimi vlasmi. Milí páni, takto svoju partnerku nikdy na motorku nenechajte nasadnúť. Milé dámy, takto na motorku nikdy nenasadnite. Pri tomto dopravnom prostriedku, je oblečenie a ochrana hlavy jediným, čo vás v podstate chráni.
 
Správny výber
 
Tak ako každý kúsok oblečenia, majú aj prilby svoje číslovanie. Pri výbere tohto ochranného prvku, buďte vždy extrémne pozorný. Ak vám totiž prilba na hlave nesedí tak, ako má, v podstate nemôže spĺňať svoju úlohu. Pri skúšaní si všímajte najmä to, či vám dostatočne pevne sedí na hlave. Na druhej strane nesmie byť ani príliš tesná. Počítajte s tým, že po nejakom čase materiál trochu povolí. Preto si vyberajte čísla vždy podľa obvodu svojej hlavy.

Človek s prilbou v ruke kráčajúci k motorke
 
Nie len na motorku
 
Ochranu hlavy, teda kvalitnú prilbu, by sme nemali používať len na motocykli. Je rovnako dôležitá aj pri iných aktivitách, kde môžete, zjednodušene povedané, padnúť na hlavu. Hovoríme najmä o cyklistike, lyžovaní, snowboardovaní a taktiež vodných športoch, ako sú lyže, či wakeboard.